آموزش ماساژ

بسیاری از افراد به دلیل مشغله کاری و فکری بسیاری در طول ماه دارند اغلب از خستگی و کوفتگی های بدنی گلایه دارند و به دنبال راهی برای تسکین اینگونه درد ها هستند. روش هایی مانند دوش آب گرم و آب سرد می تواند به طور موقتی میزانی از اینگونه خستگی ها را بکاهد اما باید به این نکته توجه داشته باشید که هدف ما تسکین درد و کوفتگی شما به صورت کامل می باشد.  به همین منظور به شما استفاده از ماساژ برای رفع خستگی را پیشنهاد میکنیم.

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که از ماساژ و خاصیت های آن اطلاعی ندارید پیشنهاد میکنیم آموزش ماساژ را یاد بگیرید تا بتوانید در مواقع خستگی و گرفتگی و کوفتگی بدن دوستان و آشنایانتان با راهنمایی ها و فنونی که آموزش دیده اید درد آنها را کاهش و یا تسکین دهید.

بسیاری از متخصصان بر این باورند که ماساژ در صورتی که اصولی و طبق قواعد انجام شود علاوه بر رفع کسلی و گرفتگی عضلات می تواند در بالاتر رفتن سطح مقاومت بدن در برابر بیماری ها کمک بسیاری نماید.

در مرحله اول آموزش ماساژ شما به یک پتو نیاز دارید، حتما به یاد داشته باشید که الیاف پتو باید از نوعی باشد که برای بدن افراد حساسیت ایجاد نکند. در کنار لوازم مورد نیاز روغن زیتون و یک توپ تنیس نیز نیاز می باشد. محیط سرشار از اکسیژن و آرام می تواند تاثیر بیشتری در رفع خستگی گذارد. پس از مهیا کردن محیط چند قطره روغن را در کف دستان خود ریخته و آرام به هم بمالید.

میتوانید با ماساژ سرشانه ها شروع کنید با کف دستانتان سرشانه های شخص را گرفته و با کمک انگشتان ناحیه مورد نظر را تا حدی که فرد دردی را احساس نکند فشار دهید تا خستگی و کوفتگی آن ناحیه به خوبی رفع شود.

در مرحله بعدی با استفاده از انگشتان و فشار کف دست عضلات در گیر سرشانه را به خوبی ماساژ دهید. در بهترین حالت این مدل ماساژ بهتر است که با استفاده از 4 انگشت از جلو و کمک انگشت شست از پشت عضله سر شانه را با دست محکم گرفته و مقداری به سمت بالا بکشید و رها کنید.

در مرحله بعد لازم است تا برای رفع نسبی کوفتگی های موجود در کمر شخص با استفاده از توپ سطح کمر شخص را ماساژ دهید. به این صورت که توپ را در سراسر کمر شخص بچرخانید و هر ازگاهی فشار اندکی به توپ آورده و مجددا کمر شخص را به طور عادی با توپ ماساژ دهید.

در مرحله ی بعد از آموزش ماساژ به سراغ ماساژ کمر به وسیله دست می رویم. در این مرحله ابتدا دست راست را بر روی ناحیه ای از کمر شخص قرار داده و دست چپ را بر روی دست راست گذارید سپس با فشار اندکی سعی در رفع خستگی شخص نمایید.

مرحله چهارم

در مرحله بعد برای ماساژ بهتر عضلات کمر از کف دست‌تان کمک بگیرید. کف دست راست را روی عضلات کمر بگذارید و با کمک کف دست چپ فشار اندکی روی آن بیاورید. به این ترتیب می‌توانید عضلات ناحیه کمر را با فشار اندکی که تولید می‌کنید از خستگی و کوفتگی و اسپاسم‌های احتمالی تخلیه کنید.

با توجه به اینکه آموزش ماساژ امری است که می بایست علاوه بر تئوری عملی نیز انجام شود به دلیل حساس بودن ماساژ ناحیه ستون فقرات پیشنهاد میکنیم برای ادامه آموزش ماساژ با شماره های آموزشگاه تماس گرفته و زمانی را برای آموزش حضوری در این خصوص در نظر بگیرید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :